Błędy i kredyt hipoteczny - cz. 1

Kredyt hipoteczny to najczęściej dla wielu osób największa inwestycja w życiu prywatnym. Obecnie nadal mimo dostępu do sieci i szerokiej wiedzy oraz pomocy doradców kredytowych wiele osób woli działać na własną rękę i przy tym działaniu popełnia wiele błędów. Problem jednak w tym, że taki błąd może być bardzo poważny, dlatego trzeba umieć się tych błędów skutecznie wystrzegać.

Mój bank zaoferuje mi najlepsze warunki cenowe

To błąd standardowy popełniany przez tysiące osób. Na rynku panuje przekonanie, że bank, w którym mamy rachunek da nam najlepszą ofertę. Jest to błędne myślenie. Banki nie będą gratyfikować lojalności, zaś powszechnie korzystają z tego, że takie przekonanie obecnie nadal istnieje.

Nie sprawdzam nieruchomości

Niestety wiele osób popełnia ten kardynalny błąd i nie będzie sprawdzać nieruchomości. A takie zawsze będą wymagać od nas indywidualnego działania i dokładnego sprawdzenia. Niektórzy uważają, że nieruchomość to nieruchomość i nie ma tutaj żadnej różnicy. Analiza jaką będzie trzeba wykonać powinna być bardzo szeroka i szczegółowa, przeprowadzenie musi być profesjonalne. Nie można polegać wyłącznie na księdze wieczystej, nie będzie to wystarczająca analiza.

Zadatek czy zaliczka - nawet nie wiem jakie są różnice

Podpisując umowę będziemy deklarować wpłatę środków własnych zanim podpisze się umowę końcową. Środki własne mogą mieć albo formę zaliczki albo zadatku, niektórzy pojęcie stosują zamiennie, a różnica jest tutaj rzeczywiście ogromna. Jeśli chodzi o zaliczkę będzie można liczyć na jej zwrot np. jeśli nie będziemy mogli uzyskać kredytu i nie będzie się to wiązało z konsekwencjami. Natomiast jeśli chodzi o zadatek sprawa zaczyna się bardziej komplikować. Zapłata zadatku wiąże się z tym, że ryzyko utraty środków będzie spore. Dlatego jeśli chcemy wpłacać zadatek trzeba się w podpisywanej umowie zabezpieczyć, że będzie szansa odzyskania środków, jeśli nie będziemy mogli uzyskać kredytu.

Bo ktoś mi powiedział…

Pewnie wielu z nas nadal pamięta ten serial. Czas, gdy telewizja promowa edukację w takiej formie minęły. Nadal jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawę z tego, że pewne tematy będzie trzeba zawsze osobiście badać, dokładnie się z nimi zapoznawać, albo też zostawiać te kwestie profesjonalistom, którzy na tym doskonale się znają. Jeśli chcemy leki idziemy do lekarza, jeśli mamy sprawę w sądzie wybieramy prawnika. Jeśli chcemy kredytu bez sensu rozpoczynamy działanie samodzielnie i to największy błąd jaki można popełnić. Mamy na rynku doradców i to do nich powinniśmy się udać, tam oczekiwać profesjonalnej pomocy.

Składam wniosek tylko do jednego banku

Osoba, która sama chce się starać o kredyt taki błąd również bardzo często popełnia i składa wniosek tylko do jednego banku. a różne przeciwności mogą wystąpić i decyzja może być negatywna. Dodatkowy wniosek do innego banku nie będzie wielkim problemem, a zabezpieczenie własnych interesów w ten sposób będzie rzeczywiście znaczące więc warto będzie to wykorzystywać i zrobić wszystko, by kredyt jednak uzyskać.

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz