Umowa zlecenie a kredyt – Czy każdy może otrzymać kredyt?

Jeśli ktoś chce inwestować w nowe mieszkanie albo wakacje, ale brak mu oszczędności to musi się zastanawiać nad jakimś innym sposobem na realizację swoich zobowiązań. Większość z nas niestety uważa, że jeśli ktoś pracuje na umowę zlecenie nie ma szans na kredyt. Takie myślenie jest błędne, ponieważ taka okazja będzie istniała, tylko będzie trzeba spełnić sporo istotnych warunków.

Pewnie wiele osób zakłada, że przy umowie na czas określony szansa na kredyt praktycznie nie będzie istniała. a to błąd, ponieważ kredyt będzie można uzyskać, tylko mamy pewne reguły, które będzie trzeba zrealizować. Niestety często banki mają tutaj swoje konkretne wymagania jakie są formułowane i dla niektórych klientów nie będą one możliwe do wykonania. Każdy bank przedstawia swoją ofertę inaczej i na inne kwestie będzie zwracał uwagę.

Jakie warunki kredytu przy umowie zlecenie?

Jeśli ktoś już zdecydował się na jedna z ofert proponowanych to trzeba pamiętać, że kluczowa sprawa to ocena czasu pracy jaką wykonujemy w danej firmie. Im dłużej jesteśmy na umowie tym lepiej, ale bardzo ważne jest również to na jak długo dana umowa jeszcze jest podpisana. Jeśli chcemy się zapożyczyć to przede wszystkim nasze dochody muszą być stabilne. Dlatego ważne będzie to ile dni pracujemy w danym miejscu i czy za jakiś czas nadal będziemy osobami wypłacalnymi.

Podczas brania kredytu pracownik banku sprawdzać będzie jakie są nasze dochody miesięczne oraz czy mamy jakieś inne zobowiązania w banku, dalej szacuje koszty utrzymania, rodzaj naszej umowy i długość stażu. Procedura będzie dość długa i rygorystyczna, ale będzie można przez nią przebrnąć. Wiele osób w ogóle tego unika, ponieważ wydaje się im, że na kredyt nie będzie szans.

Kredyt przy umowie próbnej

Jeśli ktoś ma podpisaną umowę na okres próbny to na kredyt nie będzie miał szans. Należy się wstrzymać z wnioskiem do czasu zawarcia normalnej umowy, ponieważ ta forma z okresem próbnym nie daje nam szans na uzyskanie finansowego wsparcia.

O kredyt mogą się także starać osoby, które mają emeryturę bądź rentę oczywiście z uwzględnieniem tego jakie możliwości finansowe posiadają i tym samym jaką będą mieli zdolność kredytową.

Widać więc, że o kredyt może się starać większość osób, ponieważ banki są elastyczne i dają w tym zakresie wiele możliwości. Na pewno nie trzeba rezygnować z walki o kredyt, jeśli pracujemy na umowę zlecenie czy też mamy umowę na czas określony. Proces walki o kredyt będzie trudniejszy, ale również będzie się dało z nim poradzić i będzie szansa na kredyt.

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz