Jak korygować wzrok i modnie wyglądać?

Według danych WHO zaburzenia wzroku dotyczą aż 250 mln ludzi na świecie. Prawidłowe widzenie umożliwia noszenie dobrze dobranych okularów lub soczewek kontaktowych. Który z tych produktów wybrać, by zachować modny look i zadbać o oczy? Jeden i drugi wariant ma swoich zwolenników i przeciwników, można również  korzystać z nich zamiennie. To indywidualny wybór. Poznaj wady i zalety każdej z opcji i sprawdź najnowsze trendy rynku optycznego.

Soczewki kontaktowe w kolorowej odsłonie

Soczewki kontaktowe zapewniają komfort, szczególnie podczas aktywności, gdy istniałoby ryzyko, że okulary spadną, zostaną zniszczone lub będą przeszkadzały w wykonywaniu rozmaitych czynności. Doskonale sprawdzają się podczas gier zespołowych lub intensywnego treningu, czy spaceru w deszczu. Można w nich pływać i się opalać. Szkła kontaktowe umożliwiają szerszy zakres widzenia, oprawki nie odciskają się na nosie i nie zasłaniają makijażu.

Można nabyć bezbarwny model,  który jest niezauważalny lub skorzystać z opcji modnych kolorowych soczewek. To wyrób nie tylko dla osób, które potrzebują korekcji wzroku. Poza produktami dla osób z wadami refrakcji  dostępne są też zerówki. Dzięki nim pogłębi się odcień tęczówki lub zupełnie zmieni jej barwę. Wybór jest ogromny. Korzystając z nich, można osiągnąć ciekawy efekt stylistyczny i wyróżnić się z tłumu. W ofercie EyeLove Crazy znajdują się tak ekstrawaganckie warianty, jak m.in. Dragon Eyes czy Red Manson.

Jak używać kolorowych soczewek kontaktowych?

Zasady używania soczewek kontaktowych kolorowych nie różnią się od standardowych szkieł. Stosując je, trzeba pamiętać o odpowiedniej higienie. Należy dokładnie umyć ręce podczas zakładania i wyciągania produktu. Aplikacja wymaga pewnej wprawy. Wyroby wielokrotnego użytku powinny być pielęgnowane specjalistycznym płynem. Krople nawilżające do oczu pomogą dodatkowo zadbać o wzrok. 

Oprawki korekcyjne na topie

Choć soczewki kontaktowe cieszą się obecnie sporą popularnością, okulary wciąż są najchętniej wybieranym przyrządem do korekcji wzroku. To nie tylko produkt, który pomaga dobrze widzieć, ale też modny dodatek stylizacyjny. Świadczy o tym fakt, że wiele osób, które nie mają wad refrakcji, wybiera zerówki, by urozmaicić swoje stylizacje. Obecnie na rynku optycznym można znaleźć rozmaite oprawki w różnych kolorach, wzorach i kształtach. Najlepsi projektanci prześcigają się z nowymi propozycjami. Dobrze dobrana para podkreśli urodę i wpłynie na to, że twarz optycznie zyskała pożądane rysy. Tak jest np. w przypadku uwielbianego przez kobiety fasonu Cat Eye. Model ten wizualnie wysmukla policzki i nadaje eleganckiego looku. Znane i lubiane kujonki  pomagają wyglądać bardziej dostojnie i profesjonalnie.  W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się warianty geometryczne, które są ciekawym urozmaiceniem ubioru.

Używanie tego przyrządu do korekcji wzroku nie wymaga takich zabiegów pielęgnacyjnych jak w przypadku soczewek kontaktowych. Sposób na to, jak czyścić okulary jest niezwykle prosty. Wystarczy stosowanie specjalnego płynu i ściereczki z mikrofibry lub przemycie ich w letniej wodzie z łagodnym detergentem.

Artykuł partnera

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz