Kredyty hipoteczne dla przedsiębiorstw

Kredyty hipoteczne zazwyczaj są zaciągane przez klientów indywidualnych, rzadziej decydują się nie firmy. Zwykle pożyczone sumy są przeznaczone na budowę domu lub kupno mieszkania. Tymczasem także firma może zaciągnąć kredyt hipoteczny, który pozwoli jej się rozwinąć. Gdzie, jak i w jakiej wysokości można go otrzymać?

Do czego przydają się tego typu kredyty?

Firmy, by móc się rozwijać i zarabiać coraz więcej, potrzebują przestrzeni. Gdzieś muszą mieścić się biura, hale produkcyjne, magazyny towarowe. Niestety, ziemia i budowa są wielkim kosztem, często niemożliwym do sfinansowania z własnej kieszeni. To najczęściej wydatek rzędu minimum kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów. Dlatego też warto postarać się o kredyt hipoteczny dla swojej firmy – im szybciej zostanie ona rozbudowana, tym szybciej będzie mogła też zwiększyć wysiłki w celu podniesienia dochodów.magazynowanie w tureckim porcie wymaga kredytu finansowego

Jak dużo kredytu można uzyskać?

Ogółem, w wielu bankach można uzyskać spory kredyt hipoteczny dla swojej firmy, nawet rzędu czterech milionów złotych. Dotyczy to także małych firm. Można za to zbudować dużą nieruchomość, która będzie z powodzeniem służyła przedsiębiorstwu. Wysokość kredytu jest oczywiście zależna od kilku czynników. To przede wszystkim rzeczywiste zapotrzebowanie, ale też zdolność kredytowa właściciela firmy. Szansę na najwyższe kwoty mają firmy bez zadłużenia, osiągające dochody, które mogą wykazać. Okres spłacania takiego kredytu może wynosić nawet kilkadziesiąt lat.

Dokąd udać się po kredyt hipoteczny dla firm?

Pierwszym krokiem powinno być zawsze przejrzenie ofert różnych banków. Warto to zrobić na spokojnie, bez pośpiechu i dokładnie. Przydadzą się rankingi i zestawienia oraz różne finansowe fora. Im większa wiedza, tym większa szansa na trafną decyzję. Następnie można wypełnić wniosek na stronie upatrzonego banku – zwykle nie wymaga to wiele czasu ani wysiłku. Po pewnym czasie zadzwoni konsultant, żeby przedstawić propozycję banku. Jeśli wstępna propozycja będzie zadowalająca, można umawiać się na podpisywanie umowy.

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz