Personalizowania karta płatnicza ze zdjęciem

Karty płatnicze, w których istnieje możliwość wyboru wizerunku obecnie proponuje pięć banków w naszym kraju. W dwóch z nich będziemy mogli przygotować dowolne zdjęcie. W większości banków oczywiście klient nie ma wpływu na to jaki wizerunek będzie się na jego karcie znajdował. Najczęściej każdy typ karty ma jedną grafikę.

Mamy jednak pięć takich banków, które dają możliwość nadawania indywidualnych cech. Taka usługa cieszy się sporą popularnością szczególnie, gdy chodzi o młodszych klientów, dla których karta będzie nie tylko środkiem płatniczym, ale pewnym gadżetem. Zmiana jej wizerunku może kosztować maksymalnie 15 złotych.

Możliwość przygotowania spersonalizowanej karty dają nam obecnie następujące banki:

  • PKO Bank Polski,
  • Bank Pekao,
  • ING Bank Śląski,
  • mBank,
  • Getin Bank.

W ING Banku Śląskim i mBanku istnieje możliwość umieszczenia dowolnej grafiki, także zdjęcia samodzielnie zrobionego. Możliwość zamieszenia zdjęcia daje także Citi Handlowy, ale tutaj musi być zdjęcie twarzy właściciela karty jest to forma dodatkowego zabezpieczenia.

Zdjęcie na karcie płatniczej

Jeśli klient chce mieć własne zdjęcie musi przestrzegać takich reguł, że nie można stosować znaków towarowych i logotypów, danych osobowych, treści chronionych prawem autorskim.

Jak zmienić wizerunek karty ING, Master Card lub PKO?

W ING zamieszczenie własnego zdjęcia kosztuje 15 złotych. Dla osób poniżej 26 roku życia jest to bezpłatne. Mamy 111 gotowych wizerunków. Zdjęcie można zamieszczać na kartach debetowych wydanych do konta osobistego.

W mBanku wizerunek zmienić można dla karty kredytowej i debetowej dla klientów poniże 24 roku życia. Koszt takiej zmiany to 10 złotych

PKO Bank Polski daje nam do wyboru 18 gotowych wzorów. Wybieranie ich na karę PKO Ekspres będzie kosztować 15 złotych. Jest także 11 wzorów dla kart kredytowych i tutaj za wybór obrazka nie będzie trzeba płacić.

Bank Pekao będzie dawał możliwość zamieszczenia obrazów ze swojej galerii. Obecnie jest ich 74 i kosztów nie będzie trzeba ponosić.

W Getin Banku zmianę wyglądu karty będą mogli zrobić klienci do 28 roku życia, mamy 12 wzorów i ich wykorzystywanie jest darmowe.

Dedykowana Twoja karta

W wielu krajach taka spersonalizowana karta to już coś zupełnie normalnego. Jeśli chodzi o Polskę widać, że budzi to coraz większe zainteresowanie, nadal jednak nie jest dobrze rozwinięte i nie wszystkie banki chcą to zaoferować. Można się jednak spodziewać, że i Polski rynek będzie się w tym zakresie zmieniał na korzyść klientów i takie opcje będą się pojawiać.

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz