Niska zdolność kredytowa

Obecnie kredyt nie jest już produktem finansowym, który od razu napawa nas lękiem czy niepokojem. Wiele osób myśląc o własnym mieszkaniu przede wszystkim musi myśleć o kredycie. Najczęściej uzyskujemy wkład własny, ale już o całym kredycie nie ma co myśleć. Kredyt to jednak nie tylko kredyt hipoteczny, ale także inna forma kredytu, który w konkretnych sytuacjach będzie nam potrzebny.

Co to takiego kredyt?

To forma pożyczki, która może być udzielana wyłącznie przez banki i zawsze będzie obciążony kosztem. Kredyt zawsze wymaga podpisywania umowy i musi mieć jasno określony cel. Kwestia udzielania kredytu przez prawo jest dokładnie regulowana.

Kiedy może być problem z uzyskaniem kredytu?

Fakt zadłużenia będzie takim czynnikiem, który zmniejszy nasze szanse na kredyt. W ten sposób nasza wiarygodność w oczach banku będzie zdecydowanie mniejsza. Zanim przystąpimy do składania wniosku będzie trzeba spłacać nasze wcześniejsze zobowiązania, może się bowiem okazać, że nawet niewielka rata, która ma się niedługo skończyć może być czynnikiem znacząco zmniejszającym naszą zdolność.

Karta debetowa a kredyt

Karta debetowa jest także czynnikiem utrudniającym walkę o kredyt. Jeśli często z takiej karty korzystaliśmy to bank będzie miał to opisie naszej historii i trudniej będzie o kredyt. Liczy się także kwota z jakiej korzystaliśmy.

banknoty

Brak umowy o pracę

Nie zawsze oznacza to, że nie ma szans na kredyt. Popularne obecnie umowy zlecenie nie będą zamykać naszej szansy na kredyt. Czasami będą po prostu pojawiać się nieco większe wymogi banku w tym zakresie, ale i przy takim zatrudnieniu szansa na kredyt będzie istniała. w przypadku takich osób ważne będzie branie pod uwagę każdego szczegółu. Lepiej sprawdzać się będzie wybór rat stałych niż malejących.

Wkład własny zwiększy zdolność kredytową

W wielu przypadkach, jeśli chcemy myśleć o kredycie jakąś kwotę już trzeba posiadać. Albo wcześniej ja uzbieramy albo pożyczymy od rodziny czy znajomych. Jeśli takich możliwości nie mamy trzeba będzie poczekać z kredytem.

Konto a kredyt

Jeśli będziemy mieli już bank, w którym chcemy zaciągać kredyt to trzeba również pamiętać, żę ważną kwestią będzie posiadanie w danym banku konta. Będzie to taki element, który sprawi, że ta nasza szansa na kredyt będzie znacząco rosła.

Żyranci

Pamiętajmy, że nadal w wielu bankach sytuacja wygląda tak, że żyranci mogą być dla nas pomocą. To osoby, które zagwarantują w banku, że będą spłacać kredyt, gdy my nie będziemy w stanie tego robić. To jednoznacznie dodatkowe zabezpieczenie dla banku, dlatego zostanie docenione.

Autor

Ambitny Partner

redaktor portalu ambitnypartner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz